„Teatr Ex Animo” powstał w 2018r, w ramach działalności Ośrodka Wsparcia dla Dorosłych Osób Niepełnosprawnych „Kolory Życia”, przy Katolickim Stowarzyszeniu na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Tęcza” Diecezji Zielonogórsko – Gorzowskiej. Po zamknięciu ośrodka w kwietniu 2019r, grupa nie mogła kontynuować przygody z teatrem. Z pomocą przyszedł Dyrektor Teatru Lubuskiego – Robert Czechowski. Dzięki jego uprzejmości możemy prowadzić warsztaty arteterapii nieodpłatnie, korzystając z pięknej sali Laboratorium Twórczego, mieszczącego się przy Teatrze Lubuskim w Zielonej Górze.

Zgłębianie sztuki teatru – to czysta radość tworzenia „z serca, z duszy” – stąd nazwa naszego teatru – „Ex Animo”.

Nasze sukcesy :

II Nagroda – Srebrne Pióro Koszałka Opałka – XXVI Przegląd Twórczości Teatralnej „O Złote Pióro Koszałka Opałka” 2019r.,  w Zielonej Górze, za spektakl „Pierdziołkowe ćwiczenia gębowe”.

I Nagroda na III Zielonogórskim Przeglądzie Twórczości Osób Starszych i Niepełnosprawnych „Witki 2019”, za spektakl „Pierdziołkowe ćwiczenia gębowe”.

Wyróżnienie na  XXIX SPOTKANIACH GRUP KOLĘDNICZYCH I JASEŁKOWYCH w 2018r. , w Zielonej Górze, za spektakl „ W górę serca Jezusowi”.

Wyróżnienie na IV Zielonogórskim Przeglądzie Twórczości Osób Starszych i Niepełnosprawnych „Witki 2020”, za spektakl „Bajka o słodkiej Królewnie i pięknym Księciu”.

Reportaż Elżbiety Wozowczyk-Leszko „Nie jesteśmy niewidzialni”, dotyczący działalności  „Teatru Ex Animo”, Radio Zachód – Zielona Góra:

play_circle_filled
pause_circle_filled
Reportaż
volume_down
volume_up
volume_off

Prowadząca: mgr Monika Kurzyńska. Instruktor teatralny i emisji głosu, pedagog, animator, arteterapeuta (Uniwersytet Zielonogórski – dyplom z pedagogiki, Animacja Społeczno-Kulturalna, specjalizacja: teatr, 2002r). Ukończyła też prywatną szkołę teatralną ART-Play Doroty Pomykały Katowicach w 2010r.

Z działalnością teatralną związana od 2001roku jako aktor, animator i reżyser. Specjalizuje się w arteterapii, a w szczególności terapii poprzez teatr – aktywizacja, relaksacja, stymulacja rozwoju na poziomie sensorycznym, emocjonalnym, wyobrażeniowym i manualnym.

Warsztaty teatroterapii  prowadziła z podopiecznymi z chorobą onkologiczną w Fundacji Black Butterfly Ewy Minge.

Jest pomysłodawczynią i założycielką Teatru EX ANIMO, którą tworzą dorosłe osoby z niepełnosprawnością intelektualną, psychiczną i fizyczną. Wolontariacko prowadzi z nimi warsztaty teatrotererapii.

Wyróżnienie na V Zielonogórskim Przeglądzie Twórczości Osób Starszych i Niepełnosprawnych „Witki 2021”, za spektakl „Bajka o smutnym smutku”.

III Nagroda – Brązowe Pióro Koszałka Opałka – XXVII Przegląd Twórczości Teatralnej „O Złote Pióro Koszałka Opałka” 2022r.,  w Zielonej Górze, za spektakl „Bajka o smutnym smutku”.